maltepe istihdam,maltepe iş ilanları, maltepe eleman, eleman ara,eleman bul,maltepe istihdam hizmetleri,matist,MATİST,maltepe matist

MÜLAKAT SÜRECİNDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Mülakat sırasında hem adayın hem de işe alım uzmanının dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Her iki taraf açısından da verimli bir görüşme olması için sürece özenli yaklaşmak şart. Sizlere yardımcı olabilecek ipuçları:

- Öncelikle internet üzerinden iş başvurusu yaparken, iş tanımını dikkatlice gözden geçirmelisiniz ve işin size uygun olup olmadığına karar vermelisiniz.

- Görüşme yapacağınız firmayı mutlaka önceden araştırmalısınız, firma ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. (Eğer internet siteleri var ise mutlaka incelemelisiniz.)

- Görüşme sırasında karşı tarafı dikkatlice dinlemelisiniz ve sorularınızı sormalısınız. (iş hakkında bilgi, yan haklar ve işe dair beklentiler vb.)

- “İletişim” mülakatın temelini oluşturur. Fakat her konuda olduğu gibi bu konuda da aşırıya kaçmamak gerekir. Sempatik görünmek adına sürekli gülümsemeniz, güven vermek adına bilmediğiniz bir konuda uzmanmış gibi davranmanız, olumlu olarak çizmek istediğiniz portrenin aksine ters bir etki yaratabilmektedir.